مشاوره

گروه مهندسي برق صنعت ديزل با كوله باري از تجربه در زمينه انواع ديزل ژنراتور ها و موتورهاي گازسوز و بنزيني در خدمت صنايع كوچك و بزرگ كشورمان ـايران ـ ميباشد
جهت انتخاب و خرید ژنراتور بایستی به موارد متفاوتی توجه کرد، گروه مهندسي برق صنعت ديزل آماده ارایه مشاوره رایگان بصورت تلفنی و حضوری در محل شما می باشد، مهمترین نکته در انتخاب ژنراتور توان الکترکی مورد نیاز است، معمولا پس از مشاوره و بازدید های فنی ( سايت ويزيت )معلوم می گردد، میزان برق اضطراری مورد نیاز کمتر از میزان درخواستی شما می باشد و يا بلعكس و این مورد باعث می گردد هرینه نامناسبي جهت خرید ژنراتور مناسب پرداخت نگردد،لذا نکات مهم و قابل توجه به شرح زیر است:

۱. توان الکتریکی موتور ژنراتور هاي گازسوز و يا بنزيني و در بيشتر موارد ديزل
۲. خصوصیات فیزیکی موتور ژنراتور ـ با سوخت ديزل و يا گاز سوز و حتي بنزيني مهمترين سوال : مصرف كنندگان شما چه نوع وسايلي هستند . ايا ميزان مصرف اوليه يا راه انداز با ميزان مصرف مداوم يكي است و يا اختلاف ميان ان وجود دارد بطور مثال : ميزان مصرف منابع روشنايي با ميزان مصرف سيستمهاي كه با الكتروموتورها كار ميكنند متفاوت است و در اين زمينه دقت زيادي را طلب ميكند ( در قسمت آموزش فايلي در اين زمينه موجود است كه ارزش مطالعه دارد ) سوال بعدي : در هنگام انتخاب ژنراتور میزان توان الکتریکی آن است یعنی میزان توان ظاهری دستگاه ( KVA ) و توان اکتیو دستگاه ( KW ) است . این نوع اندازه گیری در دو نوع دستگاه مولد برق از جمله UPS ها ( معمولا برای مصارف سبک مانند برق اضطراری سیستم های کامپیوتری ) و همچنین ژنراتور ها ( به منظور مصارف سنگین و حجیم مانند تامین برق خانه ، بیمارستان و مصارف صنعتی ) به کاربرده می شود . حال با این موضوع شما می بایست به چند نکته اساسی توجه داشته باشید که مولد برق شما با در نظر گرفتن توان ظاهری قابل بهرداری است یا توان اکتیو آن !؟
در حالت کلی می توان با در نظر گرفتن این موضوع و سئوالات زیر در انتخاب ژنراتور مورد نياز خود موفق باشیم :

1. آیا مولد برق شما برای مصارف صنعتی بوده یا صرفا جهت تامین برق تجهیزات ساده و سبک بکار برده می شود !؟ توضیح : این سئوال به منظور شناسایی میزان قدرت دیزل ژنراتور می باشد .
2. آیا قطع و وصل برق در مصارف شما امری موقت است یا متناوب ؟ توضیح : نوع ژنراتور دیزل باید با توجه به شرایط کاری آن تعریف شود به عبارتی آیا از دیزل ژنراتور به عنوان برق اضطراری ( standby )استفاده می شود یا به عنوان یک مولد برق دایم ( prime power source ) .
3. میزان عمر مفید مولد برق را چگونه مد نظر گرفته اید ؟ توضیح : این سئوال به منظور مشخص نمودن میزان عمر مفید دستگاه و هزینه های نگهداری آن می باشد . دیزل ژنراتور شما دارای عمر مفید ۵ سال است یا کمتر !؟
4. محل قرار گرفتن مولد برق مورد نظر چگونه است ؟ توضیح : یکی از سئوالات بسیار مهم محل نصب دیزل ژنراتور است با توجه به مواردی از جمله میزان فصای اشغال شده از سوی دیزل ژنراتور ، تهویه هوا ، میزان صدا تولید شده آن و …
5. نوع سوخت مولد برق شما چیست ؟ توضیح : یکی از مهمترین موارد در انتخاب موتور ژنراتور نوع سوخت آن است که می بایست در نظر گرفت .
در بهترين حالت اينكه از كارشناسان اين گروه مهندسي بطور رايگان بصورت تلفني و يا با هماهنگي بصورت حضوري ارتباط برقرار كنيد .
شماره تماس 09122121812 در طول سال با پاسخگويي محمد گودرزي در خدمتتان خواهد بود .
با تشكر فراوان گروه مهندسي برق صنعت ديزل